10 Ağustos 2017 Perşembe

Tatlı Küçük(!) Değişiklikler ♡

Merhaba!🌸
Temmuz bitmiş, Ağustos gelmiş de bir de 10 gün mü geçmiş?

Uzun süredir kafamı toparlasam da  bir şeyler yazsam diyordum. Ama günlerim hep gündüz iş yapmakla akşam da dinlenmeye çalışmakla geçiyor. Hem de bu sıcaklarda! Üzerine bir de psikolojik durumumu ekleyince gerçekten zorlandığım bir dönemi bitirmek üzereyim. Ya da yeni mi başlıyorum?:) 

Böyle yazınca sanki kötü bir şey yaşamışım gibi oldu ama öyle değil. Aslında normal insanlar için mutluluk verici bir şey belki. Ama benim gibi 25 yıldır dümdüz bir hayatı olan biri için şok etkisi yarattı:)
Yıllardır taşınmayı düşünüyorduk, hatta ben de çok istiyordum. Evimi sevmiyordum, odam salona bağımlı diye yıllarca söylendim. Hem babamın işine de çok uzaktı evimiz. Taşınmamızdan doğal hiçbir şey yoktu aslında. Ama gelin görün ki bu sene bu sefer ciddi ciddi ev arayıp evi de tutunca işler değişti. Evi tutuktan sonra evimize dönerken boğazımda oluşan düğümü size anlatamam. Ne çok seviyormuşum meğer evimi😅 Yakın bir yere taşınsak yine sorun değildi ama hiç bilmediğimiz bir semte gitmek biraz etkiledi tabii. Biraz mı? 

Ben geçmişimle yaşayan biriyim. Kötü bir şey ama öyle. Hep geçmişte takılı kalırım, hep geçmişe özlem duyarım. Hal böyle olunca doğup büyüdüğüm yerden ayrılma düşüncesi de fazla etkiledi beni.  Mesela yazın akşamları evde duramam. Hemen ararım birkaç arkadaşımı dışarı çıkalım diye. Neredeyse bütün arkadaşlarıma hatta şehir merkezine toplu taşımayla yaklaşık 1 saatlik uzaklığa gitme fikri hiç hoş gelmedi bana başlarda:)) "Arabayla 25-30 dakikacık yol canım nedir yani?" diye diye alıştırdık kendimizi:)

Yukarda yazdığım kadar melankolik değilim artık. İlk başta hissettiğim yoğun duyguları şimdi dışa vurdum sadece:) Babam her gün neredeyse 2 saati bulan işe gitme yolundan kurtuldu, bize de değişiklik oldu ne güzel diyerek iyi yönlerine bakıyorum:)

Önceki evde uzuuunn süre önce boyanan pembe-lila odamdan bembeyaz bir odaya geçiş yaptım mesela, içim açıldı valla:) (Evet pembe-lila, çocuk sayılırdım o zamanlar😅) En çok da koyu kahverengi olan yatak başlığımı boyadığıma sevindim galiba:)

Minik bir de balkonum var, nasıl huzurlu bir görseniz ♡ Ama daha düzenleyemedim orayı. Arkadaşlarımla kahve içip sohbet edebileceğimiz küçük bir alan oluşturacağım:) 

Yavaş yavaş yaklaşık 1 aylık yorgunluğu bırakıp normal hayatımıza dönmeye başladık çok şükür. En azından şu an dinlenirken kafamı toplayıp bunları yazabilmem bile yeter bana:) 

Sevdiklerimiz yanımızda olunca, sağlığımız yerinde olunca çok şükür her şeye alışırız. Bu ufak tefek kafaya takmalar hayatın tuzu biberi ♡  Allah hayırlı günler nasip etsin yeter ki~~

Bu da böyle bir iç dökme yazısıydı~~ 
Mutlu akşamlar 9 yorum:

 1. O balkonu görmek için bekle bizi =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gelinn en kısa zamanda bekliyorum💕💕

   Sil
 2. Güle güle oturun yeni evinizde

  YanıtlaSil
 3. Ben de bu yazıyı kopyala yapıştır yapayım bloguma😄 sırasıyla aynı şeyleri hissettim😄 geleyim de evcilik oynamaya başlayalım🙆🙆

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evett gel de kahve sohbetlerine başlayalım🙆🙆

   Sil
 4. Çok ferah görünüyor, takipteyim, sizi de benim bloğuma beklerim:)

  YanıtlaSil
 5. Güle güle oturun :) Bol bol taşınan biri olduğum için taşınmanın zorluğunu bilirim. Yeni bir sayfanın başlangıcı olarak düşünmek rahatlatıyor insanı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler:) Çok zor bir şeymiş gerçekten ama değişiklik iyi gelir insana değil mi?:)

   Sil