13 Temmuz 2017 Perşembe

Kısa Bir Tatil ~ | Amasra ♡

Evim güzel evim!🏡


İnsanın evi gibisi yok. Bu sene bayramla tatili birleştirince uzun süre ayrı kaldım evimden. Nasıl özledim nasıl özledim anlatamam! Ankara'nın sıcağına gelmiş olsam bile halimden memnunum:)

Ama bir süre güneş görmesem iyi olacak. Kendimi eve kapatıp sadece akşamları çıkmayı planlıyorum. Çünkü benim yaz tatillerim genelde böyle geçer:) Hem de tatilde ne kadar korusam da kendimi bronzlaştım ister istemez. Bu halde kimseyle görüşesim yok zaten. Güneşe kapalıyım uzun süre:) Herkesin bir huyu var işte. Sıcağa, güneşe ve bronzlaşmaya dayanamıyorum. Aynaya bile bakmıyorum ki arkadaşlarımla buluşmak şurda kalsın😅
Neyse bu mevzu bugünlerde kanayan yaram olduğu için konuştum biraz. Kapatayım en iyisi konuyu:)


Geçen sene Akbük'e gidip sıcaktan bayıldığımız ve hayatımızın pişmanlığını yaşadığımız için bu sene önceden olduğu gibi Amasra'ya gittik yine. Hem bunaltıcı bir havası yok hem de insanının sıcaklığı çekiyor bizi oraya:) Hatta imkanımız olsa yazlık alıp oralı olmayı bile düşünüyoruz😅 Her zaman söylerim tekrar söylüyorum ki Karadeniz gibisi yok! En azından benim için yok:)) Dağların arasında, ağaçların içinde kıvrıla kıvrıla giden yollarını izleyerek yolculuk yapmak çok başka. Hatta havalar yeni yeni ısındığı için yağmurlu bir havada tatil yolculuğu yaptık😅 Olsundu, ben böyle seviyorum zaten.
 Tatile gittiğimde benim için en önemli şeylerden biri de kalacak yer. Öyle yerler var ki insanın bırakın orda uyuyup yemek yemesini, nefes alması bile mümkün değil. Zaten takıntılıyım bu konuda. Aman nere olursa kalıverelim diyemiyorum. "Allah'ım tatilimin rezil olmasını istemiyorum nolur şöyle güzel, temiz bir pansiyon bulalım" diye dualar ede ede dolaştım pansiyon ararken. Bir de deniz manzaralı olursa fena olmaz hani, zaten denize girmeyi o kadar sevmiyorum, en azından akşam çayımı içerken şöyle güzel bir manzaraya bakayım:)) 
İnternete verilen ilanları arayarak bulduk pansiyonumuzu. Gidip görmeden içimiz rahat etmez diye önceden yer ayırtamadık:)) 

O kadar güzel bir pansiyon bulduk ki! Evi görür görmez tatilim bitmiş kadar oldum nasıl rahatladım anlatamam:)) Hemen terastaki yatağı kaptım tabii ki, böyle güzel bir manzaraya uyanmak için:))En sevdiğim kısım da akşam gezmeleri~ Özellikle de hava serinse. Henüz havalar serin oralarda. Üzerime ceketimi almadan çıkamadım akşam dışarı:) Hatta yağmura bile yakalandık. Kendimizi hemen bir mekana attık:)
Karadeniz deyince akla yağmurlar geliyor tabii. Sahilde otururken karşı buluttan yağan yağmura bile tanık olabiliyoruz:)
Güneşin sıcağında kızgın kumlardan serin sulara atlamaktan biraz farklı tatil anlayışım. 
Bir şey almayacak olsam bile çarşıyı dolaşmayı çok seviyorum mesela. Ya da deniz kenarındaki bir kafede çay içmek:) Gün batımını seyretmek limana gidip:) 

Önceden birsürü şey alırdım çarşıdan. Ama bu sefer gözüme çarpan birkaç şey aldım o kadar:)

Annem görünce dayanamadı sarımsak döveceği aldı çeyizime. Ben de bu mor olanı beğenip aldım:)
Bu kitabı aldım bir de. Hiçbir yerde bulamam çünkü(!), almam lazımdı😅 Kitapçıda gezerken gözüme çarpınca aldım ne zamandır okumak istiyordum zaten:) Kitap ayracı da aldım rengine vurulup:)
Tam da bizim döneceğimiz gün Haluk Levent Amasra'ya geliyormuş Barış Akarsu'yu anma etkinlikleri için. Hatta Amasra Belediyesi'ne kendisi duyurmuş Twitter'dan, anma etkinliklerini tekrar yapın ücretsiz geleceğim konser vermeye diye. Sen ne güzel bir insansın♡ Katılmak çok isterdim ama katılamadım. Önceki günden hazırlamışlardı Barış Akarsu heykelinin olduğu yeri. Heykelin yanındaki çardakta gençler gitarlarını almışlar şarkılar söylüyorlardı. Birçok poster vardı. Her gittiğimde etkilenirim zaten, böyle bir güne denk gelince daha da etkiledi.

Tatil dönüşünde Safranbolu'ya uğradık. Yolumuzun üzeri zaten. Çok severiz hem de orayı:) Hava sıcaktı, hemen bir mekanda soluklandık. Çok tatlı bir kafe:) 

Safranbolu'dan da bu tatlı mumu ve safran kolonyalarını aldım. Hem çantaya atmalık, hem de ev için.
Neyse böyle böyle sonunda evime ulaştım işte:))
Biraz uzun bir yazı oldu, sonuna kadar okuyabildiyseniz teşekkür ederim 😅
 Hava çok sıcak, bol bol su içmeyi unutmayın 
Mutlu günler! 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder