28 Aralık 2016 Çarşamba

Yeni Yıl Hediyesi, Lavanta Kesesi~♥

Merhabaa~ 
2016 biterken sevdiklerimiz yeni bir yıla güler yüzle başlasınlar! Hediyelerimiz hazır mı?~ Ben emek verilmiş hediyeler almayı da, emek vererek hediye hazırlamayı da çok seviyorum:) O yüzden etaminden lavanta kesesi yapmaya karar verdim. Yapımı çok basit ama bir o kadar da şirin olan bu keseyi sizinle de paylaşayım dedim~

Malzemeler:

     Etamin kumaşı
     Etamin ipi (Ben anchor marka 47 numara kullandım)
     Kurdele
     Pamuk
     Lavanta

Yapılışı:
Etamini yapmak istediğiniz kese boyutuna göre ayarlayabilirsiniz ama ben boyu 40cm, eni 14 cm civarı olacak şekilde yaptım. Sonra kumaşı katladığımda yukarı bakan yüzüne modeli ortalayarak işlemeye başladım. Ben kar tanesi işledim ama Pinterestte birçok model vardı:)

Sadece kar tanesi çok boş göründüğü için altına 2017 ve yanına bir kalp işledim. Sayıların yazımını da yine Pinterestten buldum. Kar tanesini buradan:) Sayıları da buradan:) işledim~

Daha sonra kumaşı ters çevirerek birleştirip iki kenarını içerden diktim.
Kesenin içine koyacağım kadar pamuğu genişçe yayıp içine bir miktar lavanta koyup pamuğu katladım ve kesenin içine düzelterek koydum. Aslında elyaf kullanıyorlarmış ama şu an benim elimde olmadığı için pamukla yaptım. Böyle de oldu:)
Kurdeleyi bağlayacağım yeri de ayarlayıp sabit durması için bu şekilde diktikten sonra kurdeleyi bağladım.


Bir de bu şekilde not yazıp onu da keseye diktim:)

İşte bu kadar

Bazen kumaşın ağzı göze batacak şekilde birbirine denk gelmiyor ya da yamuk oluyor. Yaptıklarımdan birinde öyle olunca ben de ağzına küçük bir dantel diktim:)
Çok da şirin oldu~

Umarım bu yapımı oldukça kolay ve eğlenceli keseyi siz de beğenmişsinizdir~
Mutlu Günler!:)1 yorum:

  1. Bazen elinde ne malzeme olursa olsun ufak da olsa yetenek isteyen şeyler bunlar eline sağlık ��

    YanıtlaSil