20 Eylül 2015 Pazar

~Try Again Smile Again~

Siz de müziğin gücüne inananlardan mısınız? Ben müziksiz yapamayanlardanım:) Özellikle bazı şarkılar var ki sözleriyle sizi teselli eder,güç verir. Sanki dertleşiyormuşsunuz gibi hissedersiniz. Her şarkıda bunu yakalayamam ama son birkaç yıldır gerçekten “artık pes ediyorum” dediğimde ister istemez dinleme ihtiyacı duyduğum iki tane şarkı var benim~ 


Blue Sky

Ah bu şarkı üzerine neler neler yazılır. Ama nasıl kelimelere dökülür bilemiyorum. Sadece hissediyorum. Her dinlediğimde gözyaşlarıma hakim olamıyorum. Böyle bir etkisi vardır bende. Her cümlesi ayrı umut ışığı. Umuda sımsıkı bağlı olmam gerektiğini dinledikçe daha derinden hissediyorum. Bir şarkı insanın içine ne kadar işler? O kadar işliyor işte. Mutsuz olduğumda çoğu zaman gökyüzüne bakarım. Beni  öyle bıraksanız saatlerce durup izleyebilirim~ Öyle durup düşününce sanki düşüncelerim temizleniyormuş gibi hissederim. Üzüntüm,umutsuzluğum gökyüzünün berraklığında kayboluyormuş gibi..:) O zaman aklıma gelir “Blue Sky”.

“Vazgeçme,umut içimizde bizi biz yapan şeydir.”


Try Again Smile AgainBen çabuk vazgeçen biriyim. Sık sık bir desteğe,motiveye ihtiyaç duyarım. Bazen bunun için tek bir cümle bile yeter. “I never give up forever” Bu şarkıda beni motive eden sözlerden biri de budur. Şarkıların insana verdiği güce inanırım.Her bir şarkı sözü üzerine neler neler yazılabilir. Herkes kendi hayatından neler bulabilir. 

Ve eğer kilometrelerce uzaklıktaki insanlara umut veriyorsa şarkın,hissettirebiliyorsan anlatmak istediklerini,bu ne kadar başarılı olduğunun göstergesidir.

Gariptir ama dinlediğimde sanki onlarla dertleşiyormuşum hissi veriyor bana. Bu sıcaklığı hissettiğim için Cnblue'nun her bir parçasına yazabilirim hikayemi~


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder